Na kolację z ukochanym …

Walentynki czas wyjątkowy. To moment, w którym każda młoda dziewczyna pragnie być piękną i elegancką kobietą. W takiej chwili chcemy, aby wzrok ukochanego był skupiony właśnie na naszej osobie. Nie ma w tym nic dziwnego, a wręcz przeciwnie – jest to zachowanie w pełni naturalne i  jak najbardziej pożądane! W końcu zadbana kobieta to także szczęśliwa kobieta. Ale czym – oprócz dobrze skomponowanej kreacji – jesteśmy w stanie przykuć do siebie uwagę mężczyzny? Oczywiście doskonale dobraną i precyzyjnie ułożoną fryzurą! I chociaż bywają różne typy fryzur wieczorowych, to dziś skupimy się na tych najbardziej klasycznych z możliwych, a więc fryzurach w typie „ poważne”.

Czy to, że dana fryzura przygotowywana na wieczór jest jednocześnie uczesaniem poważnym, czyni ją jednocześnie nudną? Ależ skąd! W żadnym wypadku! W praktyce bowiem uczesania uznawane powszechnie właśnie za poważne, są jednocześnie uczesaniami tradycyjnymi, klasycznymi i bardzo modnymi. Powstaje pytanie: jak w takim razie powinnaś uczesać swoje włosy, aby idealnie wpasować się w klimat tego rodzaju fryzur?

Na kolację z ukochanym …

Nieśmiertelna klasyka – koki
Kok to rodzaj uczesania, który towarzyszy kobietom niemalże od zarania dziejów. Niemniej jednak jego największą zaletą jest właśnie uniwersalny wydźwięk. W zależności od tego, w jaki sposób włosy zostaną ułożone – dzięki staremu, dobremu koczkowi, zyskają niezaprzeczalnego uroku oraz elegancji. W obecnym sezonie fryzjerzy Kliniki Handsome Men proponują, aby koki młodych Pań, nawiązywały swym stylem do fryzur rodem z lat ’50. Wtedy to misternie spiętym włosom z reguły towarzyszyły grzywki pod postacią delikatnie zagiętej „fali”. A w jaki sposób zrobić ten rodzaj koka? Ale ułożyć fryzurę w tym właśnie stylu, wystarczy, że zbierzesz wszystkie swoje włosy w kitkę, a następnie zawiniesz pasma pod spód. Końcówki włosa okręć wokół powstałej kitki i podepnij od spodu klasycznymi spinkami – wsuwkami. Nie zapomnij również o tym, aby przez zebraniem kosmyków, z których stworzysz swojego koczka, oddzielić odpowiednie pasmo włosów, które przeznaczysz z kolei na grzywkę w rodzaju wspomnianej już fali. Teraz wystarczy, abyś całość fryzury utrwaliła za pomocą mocnego kosmetyku do stylizacji i gotowe! Warto dodać, że świetnym dodatkiem do koczka z lat ’50 będzie delikatna, czarna przepaska oddzielająca grzywkę - falę, od pozostałej części fryzury.

Poważnie… zaczesana
Zarówno według ekspertów Kliniki Handsome Men, jak i w zgodzie z najnowszymi propozycjami obowiązującymi w świecie mody i wizażu, jednym z najgorętszych trendów ostatniego czasu są fryzury stylizowane na tak zwaną „grzeczną uczennicę”. Ten model fryzury jest jednak kierowany głównie do dziewczyn, posiadających włosy sięgające im co najmniej do linii ramion. W praktyce bowiem okazuje się, że im pasma dłuższe, tym fryzura lepiej będzie się prezentowała na danych włosach.  Do wykonania takiej stylizacji będziesz potrzebowała przede wszystkim dobrego kosmetyku wygładzającego. Godne polecenia są więc różnego rodzaju balsamy wygładzające czy też odżywki wykazujące podobne działanie. Po nałożeniu na włosy takiego właśnie preparatu, dokładnie wysusz swoje pasma. Jeśli to możliwe, użyj prostownicy, która nada kosmykom dodatkowego efektu pożądanego wygładzenia. Teraz opuść głowę w dół i jednym, szybkim ruchem odrzuć pasma do góry w taki sposób, aby kosmyki równo opadły na tył głowy. Całość „przygładź” za pomocą żelu do stylizacji, bądź też kremu do włosów o podobnym działaniu. Na zakończenie nałóż na włosy opaskę, najlepiej składającą się z dwóch bądź trzech cienkich, połączonych ze sobą drucików z odpowiednimi, lśniącymi aplikacjami.  Jeśli będzie to konieczne, końcówki włosów, na które nie została nałożona pasta do stylizacji bądź też żel, możesz dodatkowo utrwalić za pomocą lakieru do włosów.

Styl i szyk
Lata ’30 ubiegłego wieku uznawane były za czasy, w których – nawet te noszone na co dzień – fryzury, wręcz tchnęły elegancją i nieodpartym, właściwym sobie stylem. Wspomniany styl możesz jednak z powodzeniem przenieść w czasy obecne i zadziwić wszystkich właśnie fryzurą śmiało nawiązującą do wspomnianych lat ’30. A jak wykonać tego rodzaju uczesanie? Przede wszystkim wręcz niezbędna będzie Ci dobra karbownica jak również spora ilość klasycznej brylantyny. Niemniej jednak, jeśli nie posiadasz karbownicy, to ten rodzaj fryzury wykonać możesz również przy pomocy spinek – wsuwek. W przypadku użycia karbownicy wystarczy, że po wydzieleniu na jednym boku głowy przedziałka, na większej części wydzielonych włosów zrobisz fale za pomocą odpowiednich końcówek urządzenia. Całość wystarczy już tylko utrwalić za pomocą błyszczącej brylantyny i… gotowe! W wypadku użycia spinek – wsuwek, powinnaś postępować nieco inaczej. W pierwszej kolejności wetrzyj w mokre jeszcze włosy wspomnianą już brylantynę, a następnie zrób na boku głowy przedziałek, ułóż odpowiednio fale i zepnij je spinkami – wsuwkami. Po wyschnięciu pasm spinki wyciągnij, natomiast całość tak ułożonej fryzury utrwal za pomocą nabłyszczającego lakieru do włosów bądź też brylantyny pod postacią sprayu. Ale uwaga: fryzura ta polecana jest głównie dziewczynom, o włosach dość krótkich. W przypadku młodych dam obdarzonych kosmykami dłuższymi radzi się związanie włosów z tyłu w mały, misterny koczek.

Wbrew pozorom styl klasyczny i poważny, wcale nie musi być nudny. Wręcz przeciwnie! Stanowi on swego rodzaju inspirację i to nie tylko dla najsłynniejszych kreatorów ze świata fryzjerstwa, ale również dla gwiazd znanych z estrady i srebrnego ekranu. To prawdziwa podróż w czasie, która sprawi, że i Ty będziesz mogła poczuć się jak prawdziwa dama czy też grzeczna, wzorowa uczennica. Nie bój się eksperymentować i spraw, aby niezapomniany wieczór Walentynkowy stał się jednocześnie momentem, w którym na piedestale będą stały równie Twoje własne, pięknie uczesane włosy!Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Skomentuj Na kolację z ukochanym …

Treśc komentarzy jest moderowana!
Wszelkiego rodzaju wulgaryzmy, obraźliwe sformułowania czy komentarze pozbawione jakiegokolwiek sensu bez żadnego przekazu, będą usuwane.

Bądź pierwszy i skomentuj! - Na kolację z ukochanym …

POWIĄZANE TEMATY