Modne nakrycia głowy

Beret, czapka, kaszkiet, czy po prostu kłobuk? Jak przetrwać zimę? Jakie wybrać nakrycie głowy? Nieważne czy klasycznie czy awangardowo. Zimową porą jest obowiązkowe. Powszechnie sądzi się, że aż 70 % ciepła tracimy przez niechronioną skórę głowy. Ma być ciepło. Niech będzie też modnie.

Historii czapek jest wiele. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że powinno się je nosić na głowie,
a głównym zadaniem - ochrona skóry głowy i włosów przed zimnem, gorącem, śniegiem, deszczem
i wiatrem. To wymiar praktyczny, ale czapka noszona jest również po to, by podążać za modą.

Modne nakrycia głowy

Modniarskie rękodzieło

Mało kto wie, że czapki, kapelusze, toczki… wykonywane były w zakładach modniarskich. Dzisiaj salonów oferujących ręcznie wytwarzane nakrycia głowy jest niewiele. Wyroby hand-made są jednak unikatowe, gdyż powstają z potrzeby mody ulicznej. Modystka z reguły najpierw obserwuje, w czym chodzi ulica, by później zaproponować model najbardziej trendy. Choć moda się zmienia, dzieła modniarskie zawsze znajdą swoich nabywców. Niepowtarzalność wzoru, dokładność i solidność to ich podstawowe atuty.

Wełniana czapa, czy klasyczny kłobuk?


Dziergane, dzianinowe i wełniane czapy, eleganckie filcowe kapelusze, klasyczne kaszkiety, czy moherowe berety… Współczesna moda dostarcza nam dużą różnorodność fasonów i kolorów. Najmodniejsze w tym sezonie są szarości i fiolety, a wzory in fashion to błyszczący lub skórzany beret, wielka czapa zrobiona na drutach, albo z daszkiem na przykład w szkocką kratę. - Tradycyjna ciepła czapka z pewnością uchroni nas przed groźną zimową aurą. Jest niezawodna na ekstremalne temperatury i wcale nie musi kojarzyć się z niedbałym stylem sportowym. Odpowiednio dobrany krój i kolorystyka mogą znakomicie dopełnić zimowy strój. – mówi Dorota Sikorska, stylistka Every Nature.

Co zrobić zaś z kłobukiem, który w języku staropolskim oznaczał po prostu kapelusz? Wbrew pozorom melonik z zabawnie podwiniętą do góry krawędzią ronda, czy filcowa fedora spopularyzowana przez Indianę Jonesa oraz Michaela Jacksona nie muszą być kłopotliwe w komponowaniu stroju. Tak jak w XX wieku beret wszedł do ubioru kobiecego i oznaczał niezależność i emancypację, kapelusz dzisiaj jest synonimem męskiego szyku w modzie damskiej. Dodaje kobiecie charakteru. Podkreśla indywidualizm. Jest detalem, który może doskonale dopełnić naszą kreację, uwydatniając albo powagę, albo zadziorność.

Modne nakrycia głowy

Czapka z głową

Każde nakrycie głowy chroniące naszą skórę i włosy powinno wyglądać stylowo i elegancko. Potrafimy przecież połączyć funkcjonalność i modę. Zimą szczególnie włosy narażone są na szkodliwe działanie minusowych temperatur. Są przesuszone, matowieją, elektryzują się i rozdwajają. - Włosy nie lubią ani zbyt wysokich, ani zbyt niskich temperatur. – mówi Juliusz Prandecki z Kliniki Przeszczepiania Włosów w Warszawie – Noszenie czapki zimą jest wskazane, zwłaszcza w okresie bardzo dużych mrozów, ponieważ odmrożenie skóry głowy może spowodować zniszczenie mieszków włosowych. Podążanie za modą nie przeszkadza więc w doborze odpowiedniego okrycia naszych czupryn. Włosy, jako najbliższe naszej głowy, powinniśmy traktować z szacunkiem. Ma być ciepło i praktycznie, ale też modnie i wygodnie. Po prostu z głową!

źródło: www.everynature.pl

Skomentuj Modne nakrycia głowy

Treśc komentarzy jest moderowana!
Wszelkiego rodzaju wulgaryzmy, obraźliwe sformułowania czy komentarze pozbawione jakiegokolwiek sensu bez żadnego przekazu, będą usuwane.


idolek :-)
Środa, 21 Gru 2011, 04:51
Re: Modne nakrycia głowy
It's a pleasure to find such rationality in an answer. Welmcoe to the debate.

idolek :-)
Niedziela, 18 Gru 2011, 16:43
Re: Modne nakrycia głowy
I raelly needed to find this info, thank God!

idolek :-)
Niedziela, 18 Gru 2011, 15:04
Re: Modne nakrycia głowy
These pieces really set a standard in the idntsury.

idolek :-)
Wtorek, 20 Kwi 2010, 16:55
Re: Modne nakrycia głowy
ładne

POWIĄZANE TEMATY