Aneta Kamieńska 3 Cze 2010

Moda na kratkę

Początkowo klasyczna kratka była tylko wzorem na wełnianej podpince płaszczy przeciwdeszczowych. Dziś zdobi nie tylko ubrania, lecz także buty, torebki, a nawet bieliznę. Modne są wszystkie rodzaje tego ponadczasowego wzoru. Wciąż zaskakuje, intryguje i wzbudza pożądanie.

Zaraz po szkockiej, kratka Burberry jest najbardziej rozpoznawalnym, kraciastym wzorem na świecie. Magazyn „Newsweek” uznał ją za jeden ze 100 najbardziej pożądanych obiektów na świecie. W latach 30-tych kratka podbijała świat. Stała się symbolem klasycznego, angielskiego stylu i jakości na najwyższym poziomie. Płaszcze w modny deseń nosili najsławniejsi – Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffany’ego”, Ingrid Bergman w „Casablance”. Klasyczna kratka jest czarno-biało-czerwona, na żółto-beżowym tle. To kobiece i zmysłowe połączenie kolorystyczne zdobi model Flamingo z najnowszej kolekcji marki Kinga.

Moda na kratkę

Wielcy projektanci nie pozwalają nam zapomnieć o klasycznym wzorze kratki. W tym sezonie jednak kratka musi być różnorodna, kolorowa tak jak model Bugsy, który zachwyca idealnym zestawieniem trzech kolorów: bieli, szarości i różu.

Moda na kratkę

Moda na kratkę cały czas powraca, dlatego zachęcam kobiety do urozmaicenia swojej bieliźnianej garderoby i wprowadzeniu do niej trochę ekstrawagancji.” – mówi pani Kinga Lesisz, właścicielka firmy Kinga – jednego z największych w Polsce producentów bielizny.

Skomentuj Moda na kratkę

Treśc komentarzy jest moderowana!
Wszelkiego rodzaju wulgaryzmy, obraźliwe sformułowania czy komentarze pozbawione jakiegokolwiek sensu bez żadnego przekazu, będą usuwane.

Bądź pierwszy i skomentuj! - Moda na kratkę

POWIĄZANE TEMATY