Kolekcja limitowana Terror King od Pumy

Nawiązując do klasyki światowej sławy serii horrorów o słynnych potworach, Puma  wprowadziła bardzo śmiałą kolekcję butów o przekornej nazwie Terror King. Kolekcja ta nawiązuje do sławnej trylogii japońskich horrorów z lat 1950-1970 i występuje w pięciu odsłonach. Każda z odsłon nawiązuje do ikony głównego bohatera filmu i przywraca go do świata żywych poprzez naturalistyczny design i wykonanie.

Kolekcja Terror King bazuje na dobrze nam znanych i lubianych modelach butów: First Round, Puma Mid, Puma Clyde. Stylistyką nawiązują do głównych bohaterów filmów grozy takich jak: Godzilla, Mothra, King Ghidorah czy Mecha Godzilla oraz do najsłynniejszego King Konga. Kolekcja bazuje na 5 głównych nurtach – Lizoid King, Moth King, Terror King, Mecha Ling i ostatni Ape King.

Stąpając po ulicy nigdy nie oglądaj się za siebie - First Round Lizoid są gotowe do ataku! Zainspirowane przez japońskiego potwora z serii filmów z lat 70-tych. Jego cechy są bardziej przerażające niż noc w muzeum. Wykonane są odpychającej, tłoczonej skóry w kolorze zgniłej zieleni. Charakteru dodają im wyrastające z cholewki kolce oraz czujne ślepia.

Terror King - specjalna kolekcja Pumy - jesień/zima 2009/10

Kolejne monstrum to Clyde Moth King. Zostały zaprojektowane dla upamiętnienia skrzydlatego potwora Motha. Przybierając kolejny poziom okrucieństwa zostały wykonane z szorstkiego, końskiego włosia w kolorze białym, a resztę ozdabia welurowa grafika motylich skrzydeł. Standardowo z tyłu na cholewce spozierają motyle oczy.


Terror King - specjalna kolekcja Pumy - jesień/zima 2009/10


Słynna trylogia nie byłaby trylogią bez fikcyjnego, skrzydlatego, trójgłowego smoka Gidorah. Ostatecznie bohater został pokonany i zabity przez połączone siły 10 ziemskich potworów
w filmie "Zniszczyć wszystkie potwory". Buty Stepper Terror King wykonane z wężowej skóry
w kolorze jasnego brązu z wyszywanym smokiem na cholewce w naturalistyczny sposób nawiązują do tego bohatera.

First Round Mecha King to model stylizowany na postać Mechagodzilli. Był robotem zbudowanym przez kosmitów, który miał im umożliwić podbój Ziemi. Mechagodzilla przypominał smoczą głowę na ciele robota. Umiał strzelać laserem z oczu, elektrycznym snopem z torsu, rakietami z palców, latać oraz używać pola siłowego. Upamiętniający go model wykonany jest ze srebrnej, metalicznej skóry, ozdobionej cekinami.

Terror King - specjalna kolekcja Pumy - jesień/zima 2009/10

Ostatnim modelem z serii Terror King jest Puma Mid Ape King. Bazują na słynnej postaci King Konga - fikcyjnego goryla o ogromnych rozmiarach zamieszkującej fikcyjną Wyspę Czaszki. King Kong pojawił się również w serii o Godzilli, gdzie jego pojedynek z Godzillą zakończył się remisem. Wraz z Godzillą wpadł do oceanu, po czym odpłynął, pozostawiając jedynie możliwość domysłów o finalnym wyniku walki.

Terror King - specjalna kolekcja Pumy - jesień/zima 2009/10


Źródło: materiały prasowe

Ocena dla artykułu
2.99(1240 głosów)

Skomentuj Kolekcja limitowana Terror King od Pumy

Treśc komentarzy jest moderowana!
Wszelkiego rodzaju wulgaryzmy, obraźliwe sformułowania czy komentarze pozbawione jakiegokolwiek sensu bez żadnego przekazu, będą usuwane.

Bądź pierwszy i skomentuj! - Kolekcja limitowana Terror King od Pumy

POWIĄZANE TEMATY