Biała klasyka zawsze w modzie

Co sezon śledzimy nowe tendencje, dajemy się uwodzić projektantom i testujemy na sobie nowinki ze świata mody. Zdarzają się trendy, które przez dłuższy czas utrzymują wysoką pozycję w notowaniach fashion. Istnieje jednak pojęcie klasyki, która nigdy nie wychodzą z mody. Jednym z jej przejawów jest noszenie białej koszuli, które niezależnie od szerokości geograficznej, świadczy o klasie i dobrym guście.

Biała koszula, kojarzona niegdyś wyłącznie z męska garderobą, doskonale sprawdza się przy każdej okazji. Pasuje zarówno do marynarki, jeansów, legginsów, czy spódnicy i daje duże pole do modowego popisu. Jest tłem dla dodatków i w zależności od całej stylizacji, w tym biżuterii i butów, nabiera odpowiedniego charakteru.

Biała klasyka zawsze w modzie
 
Biała koszula na każdą okazję

Uniwersalności białej koszuli nie trzeba udowadniać. Wystarczy zastanowić się, ile razy towarzyszyła nam w ważnych i uroczystych chwilach. Od momentu odebrania świadectwa dojrzałości, przez pierwszy dzień w pracy, do ważnej kolacji, która ma przypieczętować dobrze zapowiadający się kontrakt. Z drugiej strony, nie stroni od stylizacji na luzie i bardzo często staje się synonimem męskiej swobody.

Biała klasyka zawsze w modzie
 
Klasyczne białe koszule to stały element kolekcji marki Nife. W zależności od kroju, rodzaju kołnierzyka i mankietów, sprawdzą się w nieskazitelnych biurowych stylizacjach,  ale także w weekendowych wydaniach. Wówczas obowiązkowo z podwiniętymi rękawami, lub dla podkreślenia wygody - z rozpiętymi guzikami i topem.
 
Biała klasyka zawsze w modzie

Co zawdzięczamy Coco?

Na wybiegach mody letniej można było ujrzeć wszystkie oblicza tej klasyki,  od minimalistycznego do zupełnie awangardowego. Podobnie na pokazach nadchodzącego sezonu jesień/zima. A wszystko dzięki Coco Chanel, która nie tylko zdjęła kobietom gorsety, ale też ubrała je w męskie koszule. Biały kołnierzyk od lat stanowi podstawę garderoby i na pewno nigdy nie wyjdzie z mody. Dlatego każdy, niezależnie od wieku, poglądów, czy zajmowanego stanowiska  powinien mieć w swojej szafie miejsce na wieszak z ponadczasową klasyczną koszulą.


Skomentuj Biała klasyka zawsze w modzie

Treśc komentarzy jest moderowana!
Wszelkiego rodzaju wulgaryzmy, obraźliwe sformułowania czy komentarze pozbawione jakiegokolwiek sensu bez żadnego przekazu, będą usuwane.

Bądź pierwszy i skomentuj! - Biała klasyka zawsze w modzie

POWIĄZANE TEMATY