Agata Chabierska23 Sty 2012

Wielka księga manicure

Prawdziwa fanka sztuki manicure tą pozycję będzie na pewno chciała mieć w swojej biblioteczce – „Historia kultury i dizajnu paznokcia” to biblia sięgająca 3 tysiące lat wstecz!

Wielka księga manicure Wielka księga manicure

Pierwsze wzmianki o zdobieniu końcówek palców pochodzą bowiem z pradawnych Chin, gdzie damy z dynastii Ming fundowały sobie nawet sztuczne paznokcie aby w ten sposób odróżnić się od plebsu. Z kolei w Babilonie ozdabianie paznokci było elementem przygotowania do... bitwy. Manicure niegdyś był więc czymś więcej niż tylko kolejnym dowodem próżności kobiety.

 Wielka księga manicure

W liczącej 192 strony książce znajdziemy nie tylko setki wspaniałych fotografii ukazujących wszystko od bardzo skomplikowanych srebrnych nakładek na palce po nowoczesne dizajny i trendy w manicure ale także niezwykłe ciekawostki na temat sztuki zdobienia paznokcia, która obejmowała ponoć także kryształy górskie, biały plastyk a nawet łupiny po pistacjach!

Wielka księga manicure

Ocena dla artykułu
2.98(233 głosów)

Skomentuj Wielka księga manicure

Treśc komentarzy jest moderowana!
Wszelkiego rodzaju wulgaryzmy, obraźliwe sformułowania czy komentarze pozbawione jakiegokolwiek sensu bez żadnego przekazu, będą usuwane.

Bądź pierwszy i skomentuj! - Wielka księga manicure

POWIĄZANE TEMATY