Krzysztof Dolata30 Lip 2010

Piorąca szafa

Electrolux pokłada wielkie nadzieje w innowacyjnych rozwiązaniach, na co dowodem jest ta szafa. Dzięki niej pralka nie będzie nam dłużej potrzebna, dodatkowo nie zużywa przy tym wody. Dzięki takim projektom możemy z niecierpliwością patrzeć na przyszłość przyrządów gospodarstwa domowego.
Piorąca szafa
Projekt ten ujrzał światło dzienne, dzięki zorganizowanemu przez firmę Elektrolux konkursowi na nowe technologie. Wcześniej prezentowaliśmy lodówkę, której projekt również pochodził z tego konkursu. Szafa, która służy również jako pralka, jest pomysłem Michaela Edeniusa ze Szwecji.
Dzisiaj, proces prania wygląda mniej więcej tak : Zaczynamy od zbierania brudnych rzeczy, następnie wkładamy do pralki, a po wypraniu suszymy. Póki co ciężko jest nam wyobrazić sobie, że ten proces może wyglądać inaczej. Jednak, dzięki tej szafie, taka kolejność czynności może odejść w zapomnienie. Jedyną czynnością, jaką będziemy musieli wykonać, będzie włożenie ubrania do szafy, która sama zadba o to, abyśmy mieli wszystko świeże i czyste. Wykorzystując specjalistyczną technologię molekularną, ta przyszłościowa szafa wyczyści brudne rzeczy za nas.
Piorąca szafa
Szafa skanuje ubrania, sprawdza czy potrzebują odświeżenia,    następnie poddaje ją czyszczeniu i odplamianiu. Najbardziej interesującym faktem jest to, że całe czyszczenie odbywa się bez użycia wody, co również wpłynie pozytywnie na nasze oszczędności.

W projektach tego typu jest wielka przyszłość, jednak zawsze w tak wczesnej fazie, mogą budzić obawy, że jednak nic z tego nie będzie. Można jednak mieć nadzieję, że choć w części tego typu rozwiązania wdrożą się w nasze życie i przyniosą sporo pomocy w naszych domach.

Ocena dla artykułu
2.34(789 głosów)

Skomentuj Piorąca szafa

Treśc komentarzy jest moderowana!
Wszelkiego rodzaju wulgaryzmy, obraźliwe sformułowania czy komentarze pozbawione jakiegokolwiek sensu bez żadnego przekazu, będą usuwane.


idolek :-)
Piątek, 30 Lip 2010, 15:58
Re: Piorąca szafa
przydala by mie sie taka :)))

POWIĄZANE TEMATY